INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/18

Rok     szkolny     2017/2018     rozpoczyna się w poniedziałek 4 września wg następującego porządku:
     - godz. 8:00 - Msza Święta;
     - godz. 8:45 - apel w sali gimnastycznej;
     - godz. 9:30 - spotkania z wychowawcami;
     - godz. 10:30 - odjazd autobusu;

UWAGA!

Dojazd do szkoły:
     - godz. 7:20 - Janczowice
     - godz. 7:25 - Stoszów
     - godz. 7:30 - Uliczno
     - godz. 7:35 - Jaźwina


INFORMACJA DLA RODZICÓW - DOŻYWIANIE

Czytaj więcej ...

KUŹNIA TALENTÓW


List Ministra Edukacji Narodowej do Rodziców

Czytaj więcej ...

TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ "MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM"

28 marca 2017 r. trzyosobowa reprezentacja naszej szkoły w składzie: Paulina Podkowa, Maksymilian Wierzbicki, Jakub Jędrzejczyk wzięła udział w XIX Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie.

Jego celem było popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych oraz zasad postępowania na wypadek pożaru.

Uczniowie rozwiązywali test jednokrotnego wyboru.

Nagrody rzeczowe dla zwycięzców w każdej kategorii wiekowej ufundowało Stowarzyszenie "Bezpieczna Gmina - Bezpieczny Powiat" w Dzierżoniowie.

Uczestnicy turnieju spotkali się ze strażakami, obejrzeli film szkoleniowy na temat pożarów, mogli usiąść za kierownicą wozu strażackiego i poznać jego wyposażenie, zapoznali się z zadaniami realizowanymi przez straż pożarną, sposobami alarmowania oraz zachowania się w przypadku zagrożenia.
Zapraszamy do galerii


Spotkanie z pracownikami
Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych we Wrocławiu.

8 lutego 2017 roku odbyła się w naszej szkole prelekcja przeprowadzona   przez pracowników DZPK we Wrocławiu p. Radosława Sosnowskiego i p. Wiesława Pazgana. Jej tematem były ZWIERZĘTA LEŚNE.

Wzięli w niej udział wszyscy uczniowie podzieleni na dwie grupy wiekowe:
     1. Oddział przedszkolny i klasy I - III.
     2. Klasy IV - VI.

Prowadzący przedstawili prezentację multimedialną, w której znalazły się informacje dotyczące m.in. długości   życia,   wielkości,     wagi    oraz   odżywiania i rozmnażania zwierząt żyjących w lesie, tj. lisa, borsuka, wiewiórki, kuny leśnej, kukułki, sójki i bociana czarnego. Uczniowie mogli posłuchać  odgłosów wydawanych  przez te   zwierzęta,  porównać   ich tropy i zwyczaje.

Czytaj więcej ...

Dzień Babci i Dziadka

Dnia 19.01.2017 r. o godz. 16.00 w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.
     Na pięknie udekorowanej scenie, po wystąpieniu Pani dyrektor, która przywitała licznie zgromadzonych gości, zaprezentowali się mali artyści z klas 1-3 oraz oddziału przedszkolnego. Dzieci recytowały wiersze, radośnie   śpiewały   okolicznościowe  piosenki i   tańczyły.  Wspaniała   publiczność   ze   wzruszeniem   oglądała i gromko oklaskiwała swoje ukochane wnuki.

Występy zakończyło tradycyjne 100 lat zagrane na fletach przez uczniów klasy III, a następnie zaśpiewane przez całą społeczność uczniowską zaproszonym babciom i dziadkom.
     Po występach i życzeniach złożonych dziadkom przyszedł czas na wręczanie własnoręcznie przygotowanych upominków, słodki poczęstunek   przygotowany   przez   rodziców   naszych   uczniów i prawdziwą zabawę.

Dziękujemy i zapraszamy za rok!

Opracowała: Bożena Sobczuk


MAPA DROGOWA REFORMY EDUKACJI

Szanowni Rodzice, prezentujemy poniżej mapę drogową reformy edukacji. Wszystkich   z Państwa zainteresowanych zgłębieniem tematu, odsyłamy na oficjalną stronę Ministerstwa Edukacji Narodowej poświęconą tej kwestii.

Szkola Podstawowa w Jazwinie
Broszura informacyjna - Dobra Szkoła.pdf

Wizyta Świętego Mikołaja

6 grudnia w naszej szkole pojawił się długo oczekiwany gość - Św. Mikołaj. Przywiózł ze sobą mnóstwo różnych prezentów. Rozdawał paczki, mikołajki, piłeczki i życzył wszystkim dzieciom oraz pracownikom szkoły zdrowych i radosnych świąt Bożego Narodzenia. Gość z Laponii wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach dzieci i nauczycieli. Obiecał, że powróci do nas za rok.

Zapraszamy do galerii

Opracowała: Bożena Sobczuk


W piernikarni

W czwartek, 1 grudnia uczniowie   klasy  I  i  III uczestniczyli w wycieczcę mikołajkowej do piernikarni w Niemczy. Obejrzeli wnętrze historycznego warsztatu piernikarskiego ze szczególnie bogatą kolekcją drewnianych form piernikarskich, poznali historię śląskich   pierników   i  egzotyczne przyprawy korzenne używane do    ich    wypieku    oraz    własnoręcznie    formowali   pierniczki z przygotowanego aromatycznego ciasta piernikowego. Miłe wspomnienia z wycieczki pozostaną w pamięci uczniów i nauczycieli na długi czas.
Zapraszamy do galerii

Opracowała: Bożena Sobczuk


Święto Pluszowego Misia

W piątek, 25.11.2016 r., obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. W tym dniu każde dziecko przyszło z pluszowym przyjacielem. Odwiedziły nas misie duże i małe, nowe i nieco zmęczone przytulaniem, wszystkie były piękne i wyjątkowe. Dzieci poznały historię Misia Teodora, opowiadały o swoich maskotkach, słuchały fragmentów książek o niedźwiadkach.

Na zakończenie wszystkie dzieci wspólnie bawiły się i tańczyły z misiami w rytm piosenki "Pokochaj pluszowego misia". Dzień Pluszowego Misia dostarczył dzieciom wiele uśmiechu oraz radości.

Opracowała: Alicja Dawidziak


Śniadanie daje moc

8 listopada 2016r. nasza szkoła już po raz szósty wzięła udział w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej pod hasłem "Śniadanie daje moc". Jej organizatorem jest Partnerstwo dla zdrowia - wyjątkowa koalicja firm takich jak: Danone, Lubella, Biedronka oraz Instytut Matki i Dziecka.

Czytaj więcej ...
Zapraszamy do galerii
Opracowała: Bożena Gierczak


Żywa lekcja historii

Dnia 14.11.2016 r. w naszej szkole gościliśmy zaproszoną przez Panią Dyrektor Barbarę Dorużyńską Grupę Artystyczną REKONSTRUKTO z Zakrzewia, która przeprowadziła żywą lekcję historii pod tytułem "Życie i Kultura w Średniowieczu". Pokaz obejmował interesujące opowieści i legendy, przegląd rycerskiego ekwipunku i uzbrojenia, zapierające dech w piersiach pojedynki, pasowanie na rycerza, kodeks rycerski, próbę siły - próbę ciężkiego miecza, turniej rycerski, prawo w średniowieczu - zakuwanie w dyby, modę i obyczaje średniowiecza, kolekcję rekwizytów oraz przeżycia, które na długi czas zostają w pamięci każdego widza.

Opracowała: Małgorzata Wiśniewska


Apel z okazji Święta Niepodległości

Dnia   10 XI 2016 r.   odbyła się   w naszej   szkole uroczysta   akademia z okazji Święta Niepodległości przygotowana przez uczniów klas: III, V i VI. Wszyscy uczniowie odświętnie ubrani, z przypiętymi kokardami narodowymi zebrali się , by razem uczcić rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Scenariusz obejmował treści historyczne,    pieśni   i    wiersze.
W przystępny i obrazowy sposób przedstawiono losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918.   Młodzież   szkolna z zainteresowaniem
i   w   skupieniu   oglądała   i   wysłuchała tej szczególnej lekcji historii, aktywnie włączając się
w śpiew pieśni patriotycznych.

Zapraszamy do galerii.

Uroczystość przygotowały:
Małgorzata Wiśniewska i Aleksandra Nowak.


Ślubowanie klasy I

Dzień 28.10.2016 r. był bardzo szczególny dla uczniów klasy I w Szkole Podstawowej im.  Adama  Mickiewicza w Jaźwinie, gdzie odbyło się uroczyste Pasowanie na  ucznia. Uczniowie na początku odwiedzili krainę Smerfów, w której zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Wspierani przez wychowawczynię Małgorzatę Wiśniewską i Papę Smerfa, świetnie poradzili sobie z rozwiązaniem zadań związanych z czytaniem oraz wykazali się wiedzą dotyczącą naszej ojczyzny i znajomością zasad, które ułatwiają prawidłowe funkcjonowanie w grupie rówieśniczej. Tym samym udowodnili, że są gotowi do złożenia ślubowania. 

Pasowanie na ucznia "wielkim ołówkiem"  przez panią Dyrektor Barbarę Dorużyńską, było tego potwierdzeniem i przyjęciem ich do braci uczniowskiej naszej szkoły. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz bogatych "rożków obfitości", które przygotowali rodzice. Uśmiechnięci   Pierwszoklasiści przyjęli życzenia i prezenty od kolegów z klasy II i III oraz oddziału przedszkolnego.

Na zakończenie wszyscy miło spędzili czas przy muzyce i słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców.

Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

Zapraszamy do klasy I

Opracowała: Małgorzata Wiśniewska


Spotkanie z psychologiem

26.10.2016 r. Szkołę Podstawową im. Adama Mickiewicza w Jaźwinie odwiedził wyjątkowy gość. Dyrektor szkoły Pani Barbara Dorużyńska przywitała Panią psycholog Dorotę Zawadzką, eksperta współpracującego
z Rzecznikiem Praw Dziecka. Swoją wizytę P. Dorota rozpoczęła od spotkania z dziećmi kl. 0-VI. Podczas rozmowy poruszała m.in. zagadnienia związane z prawami dziecka zawartymi w Konwencji Praw Dziecka. Pytała także uczniów o ich plany i marzenia. Spotkanie to cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Dzieci z uwagą słuchały naszego gościa i chętnie odpowiadały na zadawane pytania. Na zakończenie Pani Dorota Zawadzka przekazała uczniom upominki od Rzecznika Praw   Dziecka - Pana   Marka   Michalaka. W   tym   dniu   odbyło się   również  spotkanie z rodzicami. Wysłuchali oni   bardzo   ciekawej   prelekcji   nt. "Jak wychować fantastyczne dzieci". Pani psycholog zwróciła szczególną uwagę na ilość czasu poświęcanego dziecku oraz sposób komunikowania się ze swoją pociechą. Nie zabrakło też rozmów i dyskusji na tematy dotyczące mądrego wychowania.

Opracowały: Alicja Dawidziak, A. Nowak


WARSZTATY W INTERAKTYWNYM CENTRUM POSZANOWANIA ENERGII.

7 października 2016r. uczniowie klasy V: Karol Płaczek i Paulina Podkowa wraz z opiekunem p. Bożeną Gierczak wzięli udział w warsztatach promujących metody pozyskiwania energii w szczególności energii ze źródeł odnawialnych. Zajęcia przeprowadzone w ramach POWIATOWYCH PREZENTACJI OŚWIATOWYCH, odbyły się na terenie Centrum Poszanowania Energii w Bielawie. Centrum utworzono w starym i niszczejącym budynku przepompowni wody po byłym zakładzie Bielbaw. W części muzealnej ICPE znajduje się zabytkowa pompa z 1909 roku, stara studnia i urządzenia do przesyłu wody. Obok muzeum w obiekcie powstała nowoczesna placówka dydaktyczna ukierunkowana na kształcenie proekologiczne dzieci i młodzieży. W warsztatach uczestniczyli oprócz uczniów naszej szkoły gimnazjaliści ze szkół w powiecie dzierżoniowskim. Na początku zajęć uczestnicy zwiedzili część muzealną, a następnie mieli okazję zobaczyć różnorodne   urządzenia   przetwarzające   energię   zgromadzone   w   sali   dydaktycznej oraz w interaktywnym ogrodzie edukacyjnym. W drugiej części zajęć - w grupach, przeprowadzali eksperymenty z zakresu mechaniki i nauk przyrodniczych. Dzięki bogatemu wyposażeniu placówki w pomoce dydaktyczne uczestnicy mogli w sposób aktywny śledzić procesy   wytwarzania   energii   dawniej   i   dziś. Po poczęstunku uczniowie mogli skorzystać z dydaktycznego wyposażonego     w     różne      i     urządzenia    techniczne    wytwarzające i wykorzystujące energię. Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili, nawiązali nowe znajomości oraz wiele się nauczyli.

Zapraszamy do galerii.

Opracowała: Bożena Gierczak


Bal karnawałowy

W czwartek 28.01.2016 r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Był to dzień niecierpliwie oczekiwany przez najmłodszych i nieco starszych uczniów.

Czytaj więcej ...

Zapraszamy do galerii.
Opracowała: Alicja Dawidziak


Pogadanka profilaktyczna Policjantów z uczniami

Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w szkole i w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych w dniu 18.01.2016 r. odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne
z reprezentantami Komisariatu Policji w Łagiewnikach.

Czytaj więcej ...

Zapraszamy do galerii.
Opracowała: Alicja Dawidziak


JUBILEUSZ 70-lecia NASZEJ SZKOŁY!!!

Obchody Jubileuszu 70-lecia Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Jaźwinie rozpoczęły się 17 października 2015 r. o godz.15.00 uroczystą Mszą Świętą.

Czytaj więcej ...

© Szkoła Podstawowa w Jaźwinie